غار کاینتون؛ سفر به دنیای آلیس در سرزمین عجایب


غار کاینتون انگلستان که به غار خرگوشی معروف شده است، داستان آلیس در سرزمین عجایب را برایتان تداعی می‌کند. این غار اسرارآمیز که تا چندین قرن ناشناخته باقی مانده بود، همچنان رازآلود بوده و معمای ساخت آن حل نشده است. آیا غار کاینتون می‌تواند جادویی باشد؟

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,غار کاینتون

در سراسر سیاره زمین غار‌های متعددی وجود دارند که بسیاری از آن‌ها تاکنون کشف شده‌اند و برخی دیگر نیز هر ساله با جستجوی‌های فراوان یا به صورت اتفاقی کشف می‌شوند. غار کاینتون انگلستان جزو آن دسته از غار‌هایی محسوب می‌شود که کاملا به صورت اتفاقی کشف شده است. در واقع کاشفان پس از اینکه ادامه لانه یک خرگوش را دنبال کردند، به یک غار بزرگ رسیدند که برای آن‌ها به نوعی داستان دنیای آلیس در سرزمین عجایب تکرار شده است. محققان پس از بررسی‌های متعدد به این موضوع پی بردند که این غار حدود ۷۰۰ سال قبل شکل گرفته است و طی این سال‌ها کاملا ناشناخته بوده و انسان‌ها دخل و تصرفی در آن نداشتند. با توجه به اینکه لانه خرگوش‌ها به این غار ختم شده است، آیا خرگوش‌ها همانند داستان‌های اسرارآمیز در این غار زندگی لوکسی داشتند؟ در ادامه با جزئیات غار خرگوشی یا غار کاینتون انگلستان آشنا می‌شویم.

 

آشنایی با غار کاینتون انگلستان

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,غار کاینتون

غار کاینتون انگلستان برای بسیاری از گردشگران در ابتدا به آسانی قابل مشاهده نیست، چراکه اگر بخواهید اطراف را با دقت رصد کنید، جز تعدادی حفره‌هایی که توسط جانوران ایجاد شده است، با چیز دیگری مواجه نخواهید شد. اما باید بدانید یکی از همین حفره‌های ساده جانوران باعث شد تا کاشفان بتوانند غار ۷۰۰ ساله را کشف کنند. غار کاینتون در شهرستان شروپشر (Shropshire) کشور انگلستان واقع شده است که البته بسیاری آن را به نام ربیت کیو یا غار خرگوشی می‌شناسند.

 

در برخی از روایت‌ها آمده است این غار توسط شوالیه‌ها در حدود ۷۰۰ سال قبل ایجاد شده است و در زمان جنگ‌های صلیبی از بیت‌المقدس محافظت می‌کرد. در برخی از روایت‌ها سال ساخت این غار را قرن‌های مختلفی، چون قرن ۱۷ و ۱۸ و ۱۹ می‌دانند که متاسفانه تاریخ دقیق آن مشخص نیست، اما نکته حائز اهمیت عجیب و خاص بودن این غار است. بازدیدکنندگان هنگام ورود به این غار اسرارآمیز با حس عجیبی مواجه می‌شوند. البته با توجه به اینکه غار کاینتون در منطقه خصوصی قرار دارد، شرایط بازدید از آن کمی دشوار است.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,غار کاینتون

منطقه‌ای که غار خرگوشی در آن قرار دارد به خاندان لگه (Legge) تعلق داشته و آن‌ها اخیرا اعلام کردند به هیچ یک از گردشگران اجازه بازدید از این غار را نخواهد داد؛ مالک این زمین عنوان می‌کند افزایش رفت و آمد گردشگران بسیار خسته کننده است و آن‌ها به زمین‌های کشاورزی آسیب می‌رسانند. با توجه به عدم رضایت مالک این زمین، مایکل اسکات (Michael Scott) که یک عکاس معروف است توانست به درون غار خرگوشی برود و از تمام جزئیات آن تصاویری را به ثبت برساند. وی می‌گوید می‌توان با پافشاری به مالک این منطقه اجازه ورود به غار را دریافت کرد.

 

جزئیات داخل غار خرگوشی

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,غار کاینتون

با توجه به اینکه مایکل اسکات (Michael Scott) شانس بازدید از غار خرگوشی را به دست آورد، از زبان وی جزئیات این غار عجیب و ویژه را بررسی می‌کنیم. وی از تجربه خود در بازدید از غار کاینتون عنوان کرد اگر ندانید که چنین غاری وجود دارد، در ابتدا با بی‌تفاوتی از کنار آن عبور خواهید کرد، اما اگر از وجود آن مطلع باشید می‌بایست به اطراف به خوبی بنگرید تا ورودی آن را بیابید. برای ورود می‌بایست به صورت خمیده حرکت کرده و در داخل غار نیز بعضا به خمیده راه رفتن نیاز است.

 

هنگام ورود به غار با حس عجیبی مواجه خواهید شد که انگار وارد یک معبد زیرزمینی شده‌اید. در تمامی بخش‌های غار شاهد تار عنکبوت هستیم و از آنجایی که آب باران به راحتی وارد غار می‌شود، در قسمت‌هایی که کمی شیب داشته باشد، لجن و آب باقی‌مانده از بارندگی‌ها را مشاهده خواهید کرد، اما بسیاری از قسمت‌های غار خشک هستند.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,غار کاینتون

این غار بسیار بکر و دست نخورده است و به آسانی متوجه این موضوع خواهید شد. به بیانی دیگر حس می‌کنید این غار از ۱۰۰ سال قبل با تغییری همراه نبوده و تصور خواهید کرد برای این غار زمان متوقف شده است. در سال ۲۰۱۴ یک ماجراجو به نام جیسون کرخام (Jason Kirkham) توانست از غار خرگوشی بازدید کند. وی در خصوص تجربه خود عنوان کرد:

 

با توجه به اینکه بازدیدکنندگان اجازه بازدید از این غار را ندارند، اما می‌توان از مالک آن اجازه گرفت و از این غار زیبا بازدید کرد. البته در خصوص زمان ساخت این غار اختلاف نظر‌های زیادی وجود دارد، اما هنگام بازدید متوجه می‌شوید که در سال ۱۹۸۰ میلادی از آن به عنوان محلی برای انجام مراسم مذهبی و آداب و رسوم‌های مخفی استفاده می‌شد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,غار کاینتون

مشخصات غار

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,غار کاینتون

در حال حاضر برای ورود به این غار مشکلاتی وجود دارد و بازدیدکنندگان اندکی خواهان بازدید از این غار شگفت‌انگیز هستند، اما عاشقان مکان‌های مرموز فرصت دیدن این غار را از دست نخواهند داد. غار خرگوشی دارای طراحی شبکه‌ای بوده و از دالان‌های متعدد و نامنظم برخوردار است که البته همین سبک طراحی آن را خاص می‌کند. طراحان برای ساخت آن از ماسه، سنگ و خاک استفاده کرده‌اند. باستان‌شناسان با بررسی سنگ‌های این غار عنوان می‌کنند غار خرگوشی به اوایل قرن ۱۹ تعلق دارد، اما برخی نیز بر این باورند که این غار در قرن ۱۷ ایجاد شده است.

 

منبع:

https://www.beytoote.com/news/selective-news/tnews11061279.html

  انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 36

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما