ترمز فرش چیست


بسیار پیش اماده که برای منزل فرشی را خریداری کرده اید اما مدام در حال فیکس کردن فرش سرجایش هستید چرا که فرش روی سرامیک سر میخورد .این مشکل اغلب مواقعی اتفاق می افتد که فرش در سایزهای کوچک باشد . مخصوصا برای پادری ها . کناره ها . مشکل سر خوردن فرش روی سرامیک حتی گاها خطرناک هم هست و باعث زمین خوردن افراد میشود .

چگونه مشکل سر خوردن فرش را حل کنیم؟
ترمز فرش چیست ؟برای رفع مشکل سر خوردن فرش وسیله ای در بازار با عنوان ترمز فرش یافت میشود .قطعه پلاستیکی نرم یا سیلیکن مانند که از یک طرف دارای چسب بوده و روی فرش میچسبد و از طرف دیگر با توجه به جنسی که دارد فرش را در سر جایش فیکس میکند. ترمز فرش به صورت متری هم در بازاریافت میشود اما به دلیل اینکه دارای چسبی که از یک سمت روی فرش بچسبد نیست و قطر زیادی که دارد فرش را برامده جلوه میدهد عملکرد نوع تکه ای و چسبی را ندارد .

از کجا ترمز فرش بخریم ؟
ترمز فرش

ترمز فرش در پلاستیک فروشی ها با قیمت های مختلف بسته به سایز و کیفیت محصول یافت میشود.


خودتان ترمز فرش بسازید
همانطور که گفته شد جنس ترمز فرشها از نوعی پلاستیک سیلیکنی است . چسب حرارتی معمولا در همه خانه ها یافت میشود .شما میتوانید به صورت نقطه به نقطه پشت فرش را به چسب حرارتی اغشته کنید و پس از خشک شدن چسب فرش را پهن کنید . با توجه به تجربه استفاده کاربران از ترمز فرشهایی که در بازار یافت میشود و عدم رضایت انها به دلیل جدا شدن خود ترمز فرش از پشت فرش به دلیل چسبهای نامرغوبی که استفاده شده بهتر است خودتان دست به کار شوید و به روش فوق فرش خودتان را دارای ترمز فرش کنید.

ترمز فرش

نکته مهم :

فرش های ابریشم مصنوعی و فرشهایی که جنس نخ انها پلی استر یا BCF هستند با چسب حرارتی ممکن است اسیب ببینند .قبل از این کار بهتر است از جنس نخ به کاررفته در فرش ماشینی اگاهی داشته باشید . این روش برای فرشهای 100٪ اکرولیک هیچ مانعی ندارد .

 

 

 

 

 

موارد مصرف ترمز فرش
ترمز فرش برای فرشهایی با سایز کوچک یا فرشهایی که بنا به نوع بافت آنها وزن کمتری دارند مورد استفاده قرار میگیرند.

 

  انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 48

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما