نکات مهم برای خرید تنور برقی


با تنور برقی بیشتر آشنا شوید

تنور برقی

تنور برقی از آن وسایل جالبی است که شاید وجودش در آشپزخانه‌تان ضروری نباشد اما حضورش می‌تواند آشپزخانه را متنوع و جذاب کند. چطور؟ امکان پخت نان لواش یا مواد غذایی دیگری مثل انواع کرپ که با خمیر نازک درست می‌شوند، تنوع و جذابیت زیادی به مسیر آشپزی‌کردن‌تان می‌دهد. قبول دارید؟ این وسیله که علاوه بر خاورمیانه در میان نقاط مختلف دیگر دنیا هم طرفدار و کاربرد دارد، به پخت نان‌هایی مانند لواش، پیتا و انواع دیگری از خمیرها کمک می‌کند.

ساختار تنور برقی بسیار ساده است. یعنی اصلا و ابدا با وسیله‌ای پیچیده سروکار ندارید و استفاده از آن به مهارت و تخصص خاصی در آشپزی نیازمند نیست. این تنور، سطحی محدب است که با پهن‌کردن خمیر روی آن، حرارت به خمیر منتقل و پخته می‌شود. چون وسیله با انرژی برق کار می‌کند، سرعت داغ‌شدن بالایی دارد و می‌تواند در عرض چند دقیقه به شما نانی خوشمزه تحویل دهد.

ساختار دستگاه تنور برقی را بشناسید

همان‌طور که گفته شد، تنور برقی دارای سطحی محدب است که به کمک الکتریسیته داغ می‌شود و با تهیهٔ انواع خمیر و کشیدن خمیر روی این سطح محدب می‌توان نان‌ها و مواد غذایی مختلفی مانند خمیر پیتزا را آماده کرد. شیوهٔ عملکرد این دستگاه به گونه‌ای است که بعد از اتصال آن به برق، سریع و تند داغ می‌شود و المنت‌هایی که در زیر و بالای صفحه محدب تنور برقی وجود دارند، شروع به گرم و داغ‌شدن می‌کنند.

با داغ‌شدن المنت‌ها، حرارت به صفحه‌ٔ محدب هم منتقل می‌شود و لایهٔ خمیری که روی آن قرار گرفته، خیلی ساده و سریع می‌پزد. اصلا لازم نیست که نگران چسبیدن خمیر به سطح محدب دستگاه باشید. چون این سطح، جنسی نچسب دارد و به راحتی می‌توانید نان و مواد دیگر را از آن جدا کنید. نچسب‌بودن سطح تنور برقی به شما کمک می‌کند تا وسیله را راحت و بدون دردسر بشویید. پس همیشه هم نچسب‌بودن بد نیست!

و اما نکات پیش از خرید:

در جریان طیف قیمت و نظرات خریداران قبلی تنور برقی باشید

تنور برقی

قیمت تنور برقی چندان ارزان و اندک نیست. برای خرید این وسیله باید از ۵۰۰ هزار تومان به بالا هزینه کنید. اگر به آشپزی علاقهٔ چندانی ندارید یا این کار را به طور حرفه‌ای و برای کسب درآمد انجام نمی‌دهید، احتمالا نیازی هم به خرید تنور برقی نخواهید داشت و حضور این وسیله در منزلتان غیرضروری خواهد بود. اما اگر آشپزی حرفه‌ای هستید پس باید تجهیزات کارتان را هم در اختیار داشته باشید و احتمالا حضور تنور برقی در آشپزخانه‌تان هم باری را از دوشتان برمی‌دارد و به افزایش کیفیت آشپزی‌تان اضافه می‌کند.

با کمی جست‌وجو در میان نظرات کسانی که قبلا این محصول را خریده‌اند، دید بهتری نسبت به تنور الکتریکی پیدا می‌کنید. مثلا ما در گشت‌وگذاری که در وبسایت‌های ایرانی مانند دیجی‌کالا و وبسایت‌هایی خارجی مانند آمازون داشته‌ایم به بررسی نظرات کاربران پرداخته‌ایم تا ببینیم که این وسیله چطور می‌تواند مفید و کاربردی باشد. به قسمت بعدی توجه کنید.

نظرات کاربران مختلف

تنور برقی

  • برخی از کاربران معتقدند که کاربرد این وسیله در منزل بسیار بیشتر از آن است که به نظر می‌رسد. مثلا با خیال راحت می‌توان خمیری سالم و باب‌میل درست کرد و به جای خرید نان‌هایی که پُر از جوش‌شیرین هستند و شاید باب ذائقه و سلامتی‌تان نیستند، نانی خوشمزه و سالم در منزل پُخت. نانی تازه در صبح‌گاه با وسیله‌ای که در عرض چند دقیقه، آن را به شما تحویل می‌دهد، خیلی جذاب است.
  • برخی از کاربران دربارهٔ عملکرد دستگاه نظراتی داشتند. مثلا گفته‌اند که اگر در آغاز کار، نان‌تان خوب از کار درنمی‌آید، نباید نگران باشید. پختن نانی خوش‌شکل و خوشمزه با تنور برقی بعد از دو-سه بار تمرین، ساده و سریع پیش خواهد رفت.
  • برخی از خریداران قبلی تنور از خلاقیت‌هایشان در استفاده از دستگاه هم گفته‌اند. مثلا در میان موارد مختلف، شخصی به استفاده از این تنور برقی برای پخت استیک گوشت نازک اشاره کرده بود. جالب است، نه؟ دنیای آشپزی به کمک ابزارها و وسایل متنوع می‌تواند قدرت خلاقیت آدم‌ها را بدجوری دگرگون کند.
  • مدل‌های مختلفی از تنور برقی در بازار موجودند. باید حواستان باشد که به سراغ خرید گزینه‌ای بروید که از نظر اندازه برایتان مناسب است. مثلا در نظر بگیرید که قرار است، نان یا مواد دیگری که با تنور می‌پزید، چه اندازه و ابعادی داشته باشند و بعد وسیله را انتخاب کنید و بخرید. برخی از کاربران از خرید تنوری با اندازهٔ بزرگ کاملا پشیمان بوده‌اند و عملا بعد از خرید وسیله به خاطر کاربردن نداشتنش، آن را در گوشهٔ آشپزخانه رها کرده‌اند.
  • در خرید تنور برقی باید به میزان تحدب دستگاه هم دقت کافی داشته باشید. چون ممکن است، شیب وسیله روی سطح محدب به گونه‌ای باشد که باعث لیز خوردن سریع مواد روی آن شود و هنگام پخت‌وپز، شما را به دردسر بیاندازد.

  انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 34

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما